İşler Güçler (2019-2020)

Covid-19 Dolayısıyla Online Yapılan Bilimsel Toplantılar…

ESTETİK MEME CERRAHİSİ WEBİNAR DİZİSİ
20 Mayıs-14 Temmuz 2020

Estetik meme cerrahisi konuştuğumuz bu webinar serisinin koordinasyonunu ben yürüttüm. Bu konseptte 6 webinar gerçekleştirdik. Sunuş konularım: “Estetik Meme Cerrahisinin Temel İlkeleri ve Memenin Cerrahi Anatomisi”/20 Mayıs 2020, “Meme Büyütme Ameliyatlarında Karar Verme Süreci”/27 Mayıs 2020 “Meme Küçültmede Tüm Meme Kadranlarının Şekillendirilmesi”/3 Haziran 2020 “Protez Mastopeksi’de sorunları azaltmak mümkün mü, neler yapılabilir?”/10 Haziran 2020 “İmplant ile Meme Rekonstrüksiyonunda Estetik Beklentilerin Karşılanması”/1 Temmuz 2020 “Protezle meme onarımlarında estetik sonuçların iyileştirilmesi”/8 Temmuz 2020.

20. VDÄPC Bahar Akademisi
02-04 Temmuz 2020

Plastik cerrahi alanında Almanya’daki en büyük buluşmalardan biri olan 20. VDÄPC Bahar Akademisi 2-4 Temmuz 2020 tarihlerinde Düsseldorf/Almanya’da düzenlendi. Toplantıda 2 Temmuz’da “Tüm Meme Kadranlarının Şekillendirilmesiyle Meme Küçültme ve Dikleştirme” konusunu 3 Temmuz’da, Yüz Şekillendirme oturumunda “Augmentasyon Blefaroplasti ile Periorbital Gençleştirme” ve aynı gün Meme Estetiği oturumunda “Meme Büyütme ve Dikleştirmede Karar Verme Süreci” konulu birer konuşma yaptım.

ASPS Webinar
09 Temmuz 2020

ASPS (Amerikan Plastik Cerrahi Derneği)’nin düzenlediği ‘Global Partners Webinar Serisi’nin Türkiye ayağında “Meme Büyütme”yi konuştuk. 9 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleşen webinarda “Meme Büyütmede Karar Verme” konusunu anlattım.

ISAPS Virtual Olympiad
05 Eylül 2020

Uluslararası Plastik Cerrahi Derneği ISAPS’ın 50. yılını kutladığı etkinlikte 5 kıtadan 50 plastik cerrah seminer verdi. Konuşmacılardan biri de bendim, “Tüm Meme Kadranlarının Şekillendirilmesi ile Meme Küçültme ve Dikleştirme” üzerine bir sunuş yaptım.

Covid-19 Sonrası Cerrahi ve minimal İnvaziv İşlemler Webinarı
15 Temmuz 2020

Fillmed Türkiye’nin düzenlediği toplantıda “Cerrahi olan ve olmayan işlemlerde pandemi sonrası ne durumdayız, neler yapıyoruz, farklı senaryolara hazırlıklı mıyız?” konularını konuştuk.

EPCD Eğitim Webinarı
02 Haziran 2020

Mastopeksi (meme dikleştirme) konulu webinarda meslektaşım Prof. Dr. Özhan Çelebiler’le birlikte Mastopeksi (meme dikleştirme) üzerine bir seminer verdik.

TPRECD 13. Rinoplasti, 6. Yüz Estetiği Kursu
21-22 Mayıs

Bu webinar kapsamında “Yüze Yağ Enjeksiyonları” konusunu anlattım.

TPRECD İstanbul Avrupa Yakası 2. Bölge Toplantısı
İstanbul/21 Şubat 2020

Derneğimiz TPRECD’in 21 Şubat 2020 tarihinde İstanbul Amerikan Hastanesi’nde düzenlediği “İmplant Mastopeksi” konulu bölge toplantısında “Olgular üzerinden augmentasyon ve augmentasyon/mastopeksiye yaklaşım” panelinde konuşmacı oldum. Bu panelde meslektaşlarım Dr. Mehmet Bayramiçli ve Dr. İsmail Kuran ile birlikte anlatım yaptık. “Sekonder augmentasyon mastopeksi” olgularını birçok yönüyle tartıştık. Bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.

5. Emirates Plastic Surgey Congress 2020
Dubai/16-18 Ocak 2020

Dubai’de düzenlenen 5. Uluslararası Plastik Cerrahi Kongresi’ne katıldım. Polytech firmasının organize ettiği yarım günlük meme kursunda Dr. Mustafa Hamdi (Belçika), Dr. Patrick Malucci (İngiltere) ve Dr. Stefano Pompei (İtalya) ile birlikte eğitim verdik. Verdiğim eğitimde meme büyütme ameliyatlarında karar verme süreci, protez seçimi ve yöntem seçimi konularında konuştum. Dubai’de yazı yaşamak ve gece hayatını görmek güzeldi.

EPCD’nin 24. Ulusal Kongresi
İstanbul/10-12 Ocak 2020

10-12 Ocak 2020 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin (EPCD) 24. Ulusal Kongresi’ne katıldım. Uzun yıllar genel sekreterliğini ve bir dönem de başkanlığını yaptığım Derneğin düzenlediği kongrenin, felsefe oturumunda “Burun bize ne anlatır” başlıklı konuşmamı katılımcılarla paylaştım. Kongre kapsamında ayrıca canlı cerrahi ameliyatı gerçekleştirdim. Mentor sponsorluğunda gerçekleştirdiğim meme büyütme ameliyatı kongre salonunda canlı olarak yayınlandı. Mentor’un yeni ürünü “Memory Gel Xtra” protezini kullandığım ameliyatta, meme büyütmede protez ve yöntem seçimini tartışarak, ameliyat ile ilgili teknik detayları da paylaştım.

3. Soap Meeting
İstanbul/12-13 Ocak 2020

3. SOAP Meeting (State Of the Art in Plastic Surgery) için üç gün Bremen’deydik. Klinik ekibimden meslektaşım Buse Çapkınoğlu, hemşirem Şule Kızılkaya ve asistanım Ekaterina Sukhareva da benimle beraberdi.
İlk gün kongrenin açılış konuşmasını yaptım. Ardından “Meme Şekillendirme” konulu bir konferans verdim. Ertesi gün canlı ameliyat yayını moderatörlüğü yaptım. Son gün ise “Hyalüronik asit dolguları ile yüz gençleştirme” konulu uygulamalı bir kurs (Yüz dolgusu kursu) verdim.

Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar Eğitim Toplantısı
İstanbul/11-12 Ocak 2020

Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar Eğitim Toplantısı, 11-12 Ocak 2020 tarihlerinde İstanbul’da Fairmont Quasar Hotel’de gerçekleştirildi. Sevgili Hocam Dr. Nil Molinas Mandel’in önderliğinde gerçekleştirilen bu toplantıda “Hederiter olgulara yaklaşım” oturumunun başkanlığını yaptım. Toplantı kapsamında ayrıca “ALCL olgu sunumu, neler öğrendik?” ve “Meme koruyucu cerrahi ve radyoterapi varlığında mastektomi; Eş zamanlı onarımda dikkat edilecek noktalar” başlıklı iki konferans verdim.

1. Rejeneratif Plastik Cerrahi Kongresi
Londra/29-30 Kasım 2019

Akademik: “Kanser sonrası meme onarımlarında yağ greftlerinin kullanımı” başlıklı konferans, canlı cerrahi oturumu yöneticiliği.
Sosyal: Londra’yı yıllar sonra tekrar görmek, New Bond Street’de “pop-art” sanat galerileri, Soho’da yeme-içme, Portobello’da antikacılar, Notting Hill’de plakçılar.

Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD) Estetik Cerrahi Okulu
İstanbul/16-17 Kasım 2019

Akademik: “Meme küçültme ve dikleştirme” kursu.
Sosyal: Konularında en iyi meslektaşlarımla bir araya gelmek, katılımcılarla birlikte yeni bilgiler edinmek.

Yorumunuz

Your email address will not be published.