30 Yıllık Mesleki Birikimimin Meyvesi: Bosphorus Breast Course Live Surgery-İstanbul

Meme estetiği ve meme onarımı plastik cerrah olarak üzerinde en fazla yoğunlaştığım alan sayılır. Meslek hayatım boyunca bu alanda kurslara seminerlere katıldım, dersler aldım, verdim, dünyada bu konuda düzenlenmiş birçok toplantıya sunuş yapmak üzere katıldım. Meme cerrahisi üzerine bu defa ben ev sahibi olarak uluslararası bir kurs düzenledim. 3 günlük eğitim için 12 farklı ülkeden 60 plastik cerrah Türkiye’ye geldi. 7-9 Kasım 2019’da Fairmont Quasar Hotel ve Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi’nde gerçekleştirdiğimiz programda 3 canlı ameliyat yaptım, estetik meme cerrahisi ve kanser sonrası meme onarımı konularında konuşmalar yaptım.

Çok değil, bundan 20 yıl evvel, plastik cerrahi ameliyatları için Türkiye’den hastalar yurtdışına gider, iyi hekim araştırır, ameliyatlarını orada olmak isterdi. Plastik cerrahimizin hızla gelişmesi, hekimlerimizin bilgisi, tecrübesi, donanımlı hastanelerimiz ve konaklama kalitemiz bizi plastik cerrahinin gözde ülkelerinden biri haline getirdi. Türk hekimlerini dünyanın dört bir yanında kurs/seminerlerde bilgilerini paylaşırken görebilirsiniz.
Bilimsel yayınlarda Türkiye’den çok sayıda başarılı makale kabul görüyor. Kursu benim düzenlememin ötesinde, diğer ülkelerden plastik cerrahların bilgilerini geliştirmek üzere ülkemize gelmesi ve kurslara katılmasından büyük memnuniyet duyuyorum.

TPRECD 41. Ulusal Kurultayı
Samsun/26-30 Ekim 2019

Akademik: “Göz çevresi gençleştirme” konulu kurs, “İmplant ile meme onarımlarında estetik sonuçların düzeltilmesi” konulu konferans, “Plastik Cerrahide komplikasyon yönetimi” konulu panel yönetimi.
Sosyal: Milli mücadelenin başlangıcının 100. Yılında Samsun’u ziyaret etmek, Türk Plastik Cerrahi camiasının en önemli bilimsel aktivitesinde ülkenin her yanından meslektaşlarımla bir araya gelmek, “Kahraman Kardeşler” lokantasında enfes bir balık ziyafeti, olmazsa olmaz Samsun pidesi, Hemşirem Şule’nin memleketi Salı Pazarı’nı ziyaret.

15. Ulusal Meme Hastalıkları Kongresi
Antalya/17-20 Ekim 2019

Akademik: “Meme onarımında estetik sonuçların optimizasyonu” konulu konferans, “İmplantla meme rekonstrüksiyonu-Nasıl yapalım?” oturumu başkanlığı.
Sosyal: Meme sağlığı ile ilgilenen tüm hekimleri bir araya getiren en kapsamlı kongrede diğer branşlardan meslektaşlarımla bir araya gelmek, Antalya’nın güzel havasında mevsim dışı bir deniz kaçamağı yapmak, “Yedi Memet”de akşam yemeği.

Allergan MD Codes Eğitim Toplantısı
İstanbul/21-22 Eylül 2019

Akademik: Brezilyalı Plastik Cerrah Mauricio de Maio’nun yüz dolguları ile ilgili kursuna katılmak.
Sosyal: Allergan’ın dev etkinliğinde yüz estetiği ile ilgilenen Dermatolog ve Plastik Cerrah meslektaşlarımla bir araya gelmek.

Polytech B-Lite Masterclass Kursu
Heidelberg, Almanya/19-10 Eylül 2019

Akademik: Polytech firmasının yeni ürettiği, klasik meme protezlerinden %30 daha hafif B-Lite protezlerin tanıtımı, Prof. Dr. Günter Germann ve Prof. Dr. Matthias Reichenberger tarafından gerçekleştirilen 3 ameliyata katılma.
Sosyal: Bir masal şehrine benzeyen Heidelberg sokaklarında bisikletle gezmek, Regie’de değişik kokteyller içmek.

TPRECD Doğu Anadolu Bölge Toplantısı-Estetik Meme Cerrahisi
Van/12-14 Temmuz 2019

Akademik: “Meme bize ne anlatır?” ve “Meme büyütme ve dikleştirmede detaylar” konulu konferanslar
Sosyal: “Norquz Sofrası”nda yöresel Van yemekleri, feribotla Akdamar Adası’nı ziyaret, Van Gölü’nün sodalı suyunda batmadan yüzmek, Van kedilerini sevmek, ve olmazsa olmaz Van kahvaltısı.

11. Uluslararası Eurasian Estetik Cerrahi Toplantısı ve ISAPS Kursu
İstanbul/20-23 Haziran 2019

Akademik: “Meme şekillendirmede kişisel yaklaşımım” başlıklı konferans, “Meme büyütme oturumu” yöneticiliği, “Canlı ameliyat oturumu” yöneticiliği.
Sosyal: Başlangıcından itibaren düzenlenmesinde görev aldığım toplantının dünya çapında bir marka haline geldiğini görmenin gururu, farklı ülkelerden katılan çok sayıda değerli konuşmacıyı dinlemek, bilgi alışverişinde bulunmak, Mükellef’de fakülte yemeği, Sur Balık’ta kongre yemeği, Nomads’da Türk gecesi.

ISAPS FAST Meeting– Meme Cerrahisi Temel Eğitim Kursu
Moskova/24-25 Mayıs 2019

Akademik: İtalyan meslektaşım Gianluca Campiglio ile birlikte 200’ü aşkın katılımcıya “Memenin cerrahi anatomisi”, “Meme protezleri”, “Meme büyütme”, “Meme küçültme ve dikleştirme”, “Meme büyütme ve dikleştirme”, “İmplant ile meme onarımları” konulu kurslar.
Sosyal: Rus meslektaşlarımla tanışmak, Moskova nehrinde yat turu, Moskova sosyetesinin çok önem verdiği Viyana Balosu’na katılmak, çok iyi Türkçe konuşan sevimli Gürcü rehberimle hızlandırılmış Moskova turu, balık festivalinde Kamçatka yengeci yemek, Kremlin, Kızıl Meydan, Moskova metrosu.

TPRECD 12. Rinoplasti, 5. Yüz Estetiği Kursu
Mersin/09-12 Mayıs 2019

Akademik: “Göz kapakları ve göz çevresi anatomisi” konulu taze kadavra kursu, “Göz çevresi gençleştirme cerrahisi” ve “Yüze yağ enjeksiyonları” isimli iki konuşma.
Sosyal: Aydınlık şehir Mersin’i dolaşmak, usulüne uygun Tantuni yemek.

TPRECD 12. Asistan Okulu
Antalya/20-25 Nisan 2019

Akademik: “Meme büyütme ve dikleştirme” başlıklı ders anlatımı.
Sosyal: Genç asistanlarla ve arkadaşlarımla bir araya gelmek, Antalya baharı, Jolly Joker’de rock dinlemek.

IDEA Uluslararası Dermatoloji ve Estetik Akademisi 2019 Kongresi
İstanbul/24-28 Nisan 2019

Akademik: “Yüz gençleştirmede yağ enjeksiyonları” başlıklı bir konferans.
Sosyal: Farklı ülkelerden ve Türkiye’den dermatolog meslektaşlarımla bir araya gelmek, kozmetik firmalarının standlarını gezmek.

2. Ulusal Meme Cerrahisi Kongresi
Antalya/07-09 Mart 2019

Akademik: “İmplant ile rekonstrüksiyonda estetik yaklaşım” başlıklı konferans, “Meme Koruyucu Cerrahi Oturumu” başkanlığı.
Sosyal: Meme cerrahisi ile ilgilenen Genel Cerrahlarla bir araya gelmek, olmazsa olmaz Yedi Mehmet’te balık.

SOAP Meeting 2 (2. Plastik Cerrahide Yenilikler Toplantısı)
Bremen-Almanya/28 Şubat-02 Mart 2019

Akademik: Kongre açılış konuşması, Canlı Cerrahi ile Meme Büyütme Ameliyatı, “Kanser sonrası meme onarımlarında estetik hedeflere ulaşmak” başlıklı konferans, Uygulamalı Dolgu, Botoks kursu, Cerrahi Olmayan Estetik Uygulamaların Komplikasyonları” konulu panelde tartışmacı.
Sosyal: Hamburg’ta minyatür müzesini ve yeni açılan etkileyici opera binasını gezmek, iyi korunmuş bir Ortaçağ kenti olan Bremen’in dar sokaklarında gezinmek, Bremen mızıkacılarının heykeli, sevdiğim Alman mutfağı ve lezzetli Alman biraları.

Polytech Masterclass Meeting & Introduction of B-Lite Implants Toplantısı
İzmir/23 Şubat 2019

Akademik: “Meme büyütmede karar verme süreci” konulu konferans.
Sosyal: Kordonboyu’nda rakı-balık, eski Efes Otel, yeni Swiss Hotel’de tekrar kalmak, Tire’de Kaplan Lokantası’nda manzara eşliğinde yemek, Birgi sokaklarında dolaşmak.

TPRECD Medya ve Etik Toplantısı
İstanbul/09 Şubat 2019

Akademik: “Bir hekim basınla konuşurken nelere dikkat etmeli?” başlıklı konuşma.
Sosyal: İstanbul’da gün içinde toplantı için küçük bir tatil yaratmak ve günün kalanını kendime ayırmak.

EPCD 23. Ulusal Kongresi
İstanbul/12-13 Ocak 2019

Akademik: Felsefe oturumunda “Meme bize ne anlatır?” başlıklı konuşma ve “Meme büyütme” başlıklı konferans.
Sosyal: Uzun yıllar Genel Sekreterliğini ve iki dönem önce Başkanlığını yaptığım Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin başarılı organizasyonunda yer almak, Plastik Cerrahlarla ve endüstri temsilcileri ile bir araya gelmek.

Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar Eğitim Toplantısı
İstanbul/12-13 Ocak 2019

Akademik: “Türkiye’de ALCL gerçekliği; TPRECD olarak neler yaptık? Hasta bilgilendirme ve takip stratejileri” başlıklı konuşma, “İmplant ile onarım” Oturumu Başkanlığı, Plastik Cerrahi Olgu Sunumu ve tartışma moderatörlüğü.
Sosyal: Düzenleme kurulunda yer aldığım ve yıllardır başarıyla süren bu toplantıya ilginin ne kadar artmış olduğunu görmek, meme kanseri ile ilgilenen farklı branşlardan meslektaşlarımla bir araya gelmek.

Polytech Masterclass Meeting
İstanbul/11 Ocak 2019

Akademik: “Meme büyütme ameliyatlarında karar verme süreci” başlıklı konuşma, “Gluteal İmplantlar” Oturumunun başkanlığı.

Yorumunuz

Your email address will not be published.