İşler Güçler (2020-2021)

Covid-19 Dolayısıyla Online Yapılan Bilimsel Toplantılar/Webinarlar Instagram Canlı Yayınları…

Pandemi süreci belki de en çok kongreleri etkiledi. Her sene yaklaşık 20 toplantıya katılıp zamanımın büyük bölümünü seyahatlerde geçiren benim için büyük bir tempo değişikliği oldu.

Sanal kongrelerle eğitim ve bilgi paylaşımları sürdürülmeye çalışıyor, ama tadı kalmadı. Konuşma hazırlamak zor ve zaman alıcı bir süreçtir, ancak ödülü farklı yerler görmek, insanlarla bir araya gelmek, sosyal aktivitelerde bulunmaktır.

Sanal kongreler bu ödülü ortadan kaldırdı. Boş ekrana bakarak, dinleyenlerin tepkilerini göremeden konuşmak çok sıkıcı da olsa, eğitim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kısa zamanda yüz yüze toplantıların başlayacağını ümit ediyorum.

TPRECD Plastik Cerrahi Okulu
1-2 Mayıs 2021

TPRECD tarafından düzenlenen 13. İleri Asistan Okulu 1-2 Mayıs tarihleri arasında online olarak gerçekleşti. Bu eğitimde genç meslektaşlarımla bir araya geldim ve “Meme Büyütme ve Meme Dikleştirme” konusunda bilgi ve deneyimlerimi aktarmaya çalıştım.

TPRECD Kış Sempozyumu
13-14 Mart 2021

Derneğimiz TPRECD tarafından düzenlenen 2021 Kış Sempozyumu, bu yıl 13-14 Mart tarihlerinde gerçekleşti. Online olarak düzenlenen sempozyumun ilk günü oturumuna katıldım ve “Medikal Estetik Uygulamaların Yükselişi” konusunu anlattım. Sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

13. Amerika-Brezilya Estetik Toplantısı
12-15 Şubat 2021

12-15 Şubat tarihleri arasında 13. Amerika-Brezilya Estetik Toplantısı’na (ABAM 2021) katıldım. Toplantının Türk plastik cerrahlara ayrılan panelinde meslektaşlarım Mehmet Bayramiçli, Nazım Çerkeş, Cemal Şenyuva, Tunç Tiryaki ve Reha Yavuzer ile birer konuşma gerçekleştirdik.

Instagram Canlı Yayın
14 Şubat 2021

14 Şubat’ta eczagundem.com’un (Hülya Yılmaz) Instagram’da canlı yayınına konuk oldum. “Cilt gençleştirme nedir? Bu alanda cerrahi ve cerrahi olmayan en yeni müdahaleler nelerdir?” konularını canlı yayında anlattım ve gelen soruları yanıtlamaya çalıştım.

Eurasian Non-Surgical Days
19 Aralık 2020

Eurasian Non- Surgical Days kapsamında 19 Aralık günü “Artfiller Dolgu ile Yüz Şekillendirme ve NTCF ile Cilt Kalitesi Uygulamaları” üzerine bir uygulama videom yayınlandı. Daha sonra bu işlem üzerine bilgilerimi paylaştım.

TPRECD 6. Plastik Cerrahi Temel Eğitim Kursu
24 Ocak 2021

TPRECD tarafından düzenlenen 6. Plastik Cerrahi Temel Eğitim Kursu’nda asistan arkadaşlarımla “Plastik Cerrahinin Geleceği ve Kariyer Planlama” konusunu konuştuk. Bu alanda deneyimlerimi aktardığım ve genç meslektaşlarımın sorularını yanıtladığım eğitim oldukça keyifli geçti.

EPCD 25. Ulusal Kongresi
16-17 Ocak 2021

EPCD 25.Ulusal Kongresi 16-17 Ocak 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleşti. Kongrenin 16 Ocak tarihli oturumunda, önceki yıl kongre sırasında ameliyat yaptığım meme büyütme hastasının geç dönem sonuçlarını sundum. Aynı gün meme estetiği cerrahisi canlı yayınında da oturum başkanı olarak bulundum. Kongre’nin ikinci gününde B-Lite hafif meme protezi ile hem büyütme hem dikleştirme yaptığım bir hastanın ameliyat kaydı yayınlandı. Sonrasında da “B-Lite Hafif Meme Implantlarının Rolü” konusunda görüşlerimi aktardım.

Instagram Canlı Yayın
4 Aralık 2020

www.memehakkindahersey.com, bizim bu alanda aklınıza gelebilecek tüm soruları yanıtladığımız bir blog. Bu konseptte canlı olarak iletilen soruları Polytech ile gerçekleştirdiğimiz canlı yayında anlattım.

Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar Eğitim Toplantısı
16 Ocak 2021

Online olarak gerçekleşen Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar Eğitim Toplantısı’nda Onkoplastik Cerrahi oturumunun başkanlığını yaptım. Toplantı kapsamında ‘‘Meme Rekonstrüksiyonunda Yağ Grefti Uygulamaları: Endikasyon ve Tartışmalı Konular” başlıklı bir sunum da gerçekleştirdim.

TPRECD 42. Ulusal Kurultayı
22-25 Ekim 2020

TPRECD’in 42. Ulusal Kongresi 22-25 Ekim 2020 tarihleri arasında online olarak gerçekleşti. Kongre kapsamında “Meme Büyütme ve Dikleştirme Ameliyatlarında Karar Verme Süreci ve Cerrahi Yöntem” başlıklı sunum gerçekleştirdim. Kongrenin diğer bazı oturumlarında da moderatör olarak görev aldım.

PRS Korea 2020
13-15 Kasım 2020

78. Kore Plastik Cerrahi Kongresi’nde kendi yöntemimi anlattım. 180 Koreli, 85 uluslararası konuşmacının davet edildiği kongrenin 13 Aralık Cuma günkü oturumunda “Meme Küçültme ve Dikleştirme Ameliyatlarında Memenin Yükseltilmesi ve Şekillendirilmesi Tekniği” başlığıyla kendi ameliyat yöntemimi sundum.

4. Uluslararası Breastanbul Meme Kanseri Toplantısı
17 Ekim 2020

Başlangıcından bu yana düzenleme kurulunda yer aldığım Uluslararası Breastanbul Meme Kanseri Toplantısı’nda Onkoplastik Cerrahi oturumunda konuştum. Burada “Meme Koruyucu Cerrahi Sonrası Yağ Greftlerinin Kullanımı ve Görüş Aykırılıkları” konusunu katılımcılara anlattım.

ISAPS Virtual Olympiad
5 Eylül 2020

Uluslararası Plastik Cerrahi Derneği ISAPS, 50. yılını 5 Eylül 2020’de camiamızı buluşturan dev bir etkinlikle kutladı. “ISAPS Virtual Olympiad” adını taşıyan bu büyük organizasyonda; 5 kıtadan 50 plastik cerrah, canlı sunumlar, eğitimler gerçekleştirdi. Bu 50 hekim arasında ben de vardım. Etkinlikte “Tüm Meme Kadranlarının Şekillendirilmesi ile Meme Küçültme ve Dikleştirme” üzerine sunuş yaptım. Pandemi dolayısıyla yüz yüze gerçekleştiremediğimiz bu buluşmayı organize eden ve ISAPS Başkanlık bayrağını devreden Dr. Dirk Richter’ı bu zengin ve yaratıcı programı oluşturduğu için tebrik ederim.

ISAPS Masterclass Webinars
3 Ekim 2020

Uluslararası Plastik Cerrahi Derneği ISAPS’in düzenlediği Masterclass serisi, 3 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşti. Bu webinarda “Meme Küçültme ve Dikleştirme” konusunda Belçikalı meslektaşım Moustapha Hamdi ile birlikte keyifli bir yayın gerçekleştirdik. Kendi yöntemlerimizi anlatıp, gelen soruları yanıtladık.

EPCD Mastopeksi Seminer
3 Haziran 2020

Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin webinarında meslektaşım Prof. Dr. Özhan Çelebiler’le birlikte Mastopeksi (meme dikleştirme) üzerine bir seminer gerçekleştirdik.

Amerikan Plastik Cerrahi Derneği (ASPS) Global Partnes
9 Temmuz 2020

ASPS (Amerikan Plastik Cerrahi Derneği)’nin düzenlediği ‘Global Partners Webinar Serisi’nin Türkiye ayağında “Meme Büyütme”yi konuştuk. 9 Temmuz Perşembe günü gerçekleşen webinarda “Meme Büyütmede Karar Verme” konusunu anlattım.

Covid-19 Sonrası Cerrahi ve Minimal İnvaziv İşlemler Webinar
15 Temmuz 2020

Fillmed Türkiye’nin düzenlediği toplantıda cerrahi olan ve olmayan işlemlerde pandemi sonrası ne durumdayız, neler yapıyoruz, farklı senaryolara hazırlıklı mıyız? konularını konuştuk. Toplantının diğer konuşmacısı değerli meslektaşım Prof. Dr. İsmail Kuran’dı.

Handan Horasan Instagram Canlı Yayını
21 Mayıs 2020

21 Mayıs 2020’de Klinik Psikolog Handan Horasan’ın canlı yayın konuğu oldum. Bu keyifli yayında “Güzeli istemenin kökeni, tarih boyu güzellik anlayışı, sosyal medya güzellik algısını nasıl değiştirdi” gibi sorulara cevap bulmaya çalıştık.

Taylanca Sohbetler
16 Mayıs 2020

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı sevgili Taylan Kümeli’nin Instagram yayınına konuk oldum. 16 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşen bu yayında estetik cerrahi alanında merak edilen soruları cevapladım. Güzelliğin beslenmeyle, yaşam tarzınla ilişkisini de konuştuğumuz bu yayın oldukça keyifli geçti.

Yorumunuz

Your email address will not be published.