İşler Güçler (2021)

Plasticus 4. sayısı çıktı

Türk Plastik, Reskonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD) tarafından hazırlanan benimde Yazı İşleri Müdürü olduğum Plasticus dergimizin 4. sayısı yayında. Derginin mutfağında çalışan ekibin, Yayın Yönetmenimiz Aslı Delikara, Görsel Yönetmenimiz İbrahim Sarıdağ ve tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık.

ISAPS Rus-Türk Estetik Tıp Kongresi
Moskova /12-14 Kasım 2021

12-14 Kasım 2021’de Moskova’da ISAPS tarafından düzenlenen “Rus-Türk Estetik Tıp Kongresi: Russian-Turkish Congress of Aesthetic Medicine”da beş konferans verdim, bir de canlı ameliyat yaptım.  Aynı zamanda “Plastik Cerrahide Hasta Güvenliği” oturumunu yönettim. Bu görkemli şehirde, böyle zengin, özel bir toplantıda buluşmak, yeniden havaalanlarında, meydanlarda, kongre salonlarında yüz yüze olmak çok keyifliydi. Dar zamana Kremlin ve Moskova Metrosu gezisi ile Bolşoy Tiyatrosu’nda Carmen Operası’nı da sığdırdık.

EPCD Meme Cerrahisi Okulu
İstanbul/27-28 Kasım 2021

27-28 Kasım tarihlerinde gerçekleşen EPCD Meme Cerrahisi Okulu’nda ‘‘Memenin Öyküsü’’, ‘‘Plastik Cerrahlar için Meme Anatomisi’’, ‘‘Protez ile Mastopeksi’’ ve ‘‘Superior Pedikül Meme Küçültme’’ konuşmalarımla katıldım. Plastik cerrahide en yoğun çalıştığım alan meme cerrahisi. Söyleyecek, dinleyecek şey çoktu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

TPRECD 43. Ulusal Kurultayı
Antalya/10-14 Kasım 2021

Türk Plastik, Reskonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD)’in düzenlediği 43. Ulusal Kurultayı 10-14 Kasım 2021 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşti. Kurultayın ilk günkü programında, “Estetik Meme Cerrahisinde Zor Olgular ve Komplikasyon Yönetimi” sunumumla ben de yer aldım. Yine Antalya’da, yeni bir kurultayda yüz yüze buluşmak çok güzeldi. Emeği geçenlere herkese teşekkür ederim.

Yüz Germe ve Kök Hücre Kursu
İstanbul/23 Ekim 2021

Bilimsel toplantılarımız eski sıklığına dönmek, bizler de bu yeni duruma (eski günlere) alışmak üzereyiz. 23 Ekim Cumartesi günü  “Yüz Germe ve Kök Hücre Kursu” için Gayrettepe Florence Nightingale’deyim. En hızlı yaşlanan bölgelerden biri olan göz çevresi için çok katmanlı yaklaşımı; yani yapılabilecek tedavi alternatiflerini, kombinasyonlarını, önerilerimi paylaştım. 

Eurasian Non Surgical Days
İstanbul/16-18 Ekim 2021

Özlediğimiz, ekranlarda değil yüz yüze buluştuğumuz etkinliklerimiz devam ediyor. Eurasian toplantıları her zaman verimli, yüksek kaliteli, içinde yer almaktan mutlu olduğum organizasyonlar olmuştur. Bunlardan bir yenisi “Non Surgical Days 2021” için bir aradaydık. Programda 16 Ekim Cumartesi günü “Dudakların Öyküsü” üzerine bir konuşmam vardı, 17 Ekim Pazar günü ise “Canlı Dolgu Uygulaması” yaparak bilgilerimi paylaştım… Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

TPRECD 14. Rinoplasti & 7. Yüz Estetiği Kursu
İstanbul/30 Eylül-03 Ekim 2021

TPRECD tarafından organize edilen 14.Rinoplasti & 7. Yüz Estetiği Kursu’na üç konuşmayla katıldım.  2 Ekim “Göz Çevresine Çok Katmanlı Yaklaşım”, 3 Ekim Pazar günü  ise “Yüze Yağ Enjeksiyonları” ve “Yüzde Dolgu Uygulamaları” konularında birer sunum gerçekleştirdim.  

1. Hibrit ISAPS Kursu
Atina/30 Eylül-03 Ekim 2021

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS) tarafından Atina’da düzenlenen ISAPS Kursu’na online olarak katldım. 8-10 Temmuz tarihleri arasında da 4 konuşma yapatım: “Göz Çevresi Gençleştirme”, “Meme Büyütme ve Dikleştirme”, “Meme Küçültme ve Dikleştirme” ve “Meme Büyütme Ameliyatlarında Karar Verme Süreci”. Katılan tüm meslektaşlarıma ve emeği geçenlere teşekkür ederim.

ISAPS Kursu Dünya Kongresi
Viyana/08-10 Temmuz 2021

ISAPS’ın geçen sene ertelenen Dünya Kongresi bu yıl Viyana’da düzenlendi. Kongrenin ilk konuşmasını ben yaptım. “Tüm Kadranların Şekillendirilmesi ile Meme Küçültme ve Dikleştirme”. Ardından “Meme Büyütme – Yapaydan Doğala Geçiş” ve “Meme Küçültme: Asla Cilde Güvenmeyin” başlıklı iki oturumu yönettim. Bu büyük, görkemli ve çok emek verilen organizasyonun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Instagram Canlı Yayın
05 Temmuz 2021

“Covid-19 salgını Plastik cerrahiyi nasıl etkiledi? Neden aşı olmalıyız?  Aşıya alerjimiz varsa nasıl anlayacağız? Aşı olmazsak ne olur? Aşı tereddütleri ve aşılarla ilgili yanlış bilgiler neler? 3. Doz aşı olmalı mıyım? Aşının botoks-dolgu gibi işlemlere karşı yan etkileri var mı?”. Biz plastik cerrahlara, özellikle cilde enjekte edilen uygulamalar alerji yapıyor mu, ameliyat olacağım aşı nasıl etkiler diye sıkça soruluyor. Sağlık İletişimi Derneği Başkanı ve Medimagazin Genel Yayın Yönetmeni Dr. İbrahim Ersoy ile instagram canlı yayınında buluştuk. Merak edilen tüm soruları cevaplamaya çalıştık. Keyifli bir yayındı. Teşekkür ediyorum…

12. Eurasian Estetik Cerrahi Toplantıları
İstanbul
/16-19 Haziran 2021

Kurucuları arasında olmaktan gurur duyduğum ve artık bir dünya markası haline gelen “Eurasian Estetik Cerrahi Toplantıları”nın 12.si, 17-19 Haziran tarihleri arasında Istanbul’da, ISAPS Kursu olarak düzenlendi. Çok sayıda yabancı konuşmacı ve katılımcının yer aldığı toplantıda “Meme Büyütmede Karar Verme Süreci” başlıklı bir Keynote konuşması ve “Vertikal Mamaplasti ile Memenin Şekillendirilmesi ve Yükseltilmesi” başlıklı bir konuşma yaptım.

13. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi
03 Temmuz 2021

3 Temmuz Cumartesi günü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından bu sene online olarak düzenlenen 13. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi’nde öğrencilerle buluştum. “Estetik Meme Cerrahisi” ile ilgili bilgi ve deneyimlerimi paylaştım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

Estetik Cerrahi Temel Eğitim Programı/ISAPS
Online Bilimsel Toplantı/17 Haziran 2021

ISAPS tarafından sürdürülen Estetik Cerrahi Temel Eğitim Programı” (FAST) dahilinde St Petersburg’da düzenlenen “İleri Düzey Meme Cerrahisi Kursu”na eğitmen olarak katıldım. Dünyanın önde gelen meme cerrahları ile birlikte verdiğimiz kursta “Meme Büyütme”, “Meme Küçültme”, “Meme Büyütme ve Dikleştirme” ve “Zor Olgular ve Komplikasyon Yönetimi” konularında konuşmalar yaptım. İlkine 2 yıl önce Moskova’da katılmıştım, bu sene ise ne yazık ki internet üzerinden gerçekleştirdik. 

Yorumunuz

Your email address will not be published.