/

2024’te dünyayı neler bekliyor?

16. yüzyılda yaşamış ünlü Fransız kâhin Nostradamus’un 2024 yılına dair tahminleri açıklandı. Nostradamus’un 1555 tarihli eseri “Les Propheties” (Kehanetler), gelecek yıl için küresel çekişmeler, kraliyet kargaşası ve insani felaketler öngörüyor. Ancak, Nostradamus’un kehanetlerinin muğlak olduğu ve yorumlara dayandığı unutulmamalı.

İşte dört ana kehanetin 2024 özeti:

Çin ile Savaş: Nostradamus’un “savaş ve deniz muharebesi” öngörüsü, “Kızıl düşman korkudan solgunlaşacak / Büyük Okyanus’u dehşete düşürecek” şeklinde ifade edilmiş. Bazıları bu “Kızıl düşman” ifadesinin Çin’i temsil ettiğini düşünüyor.

Prens Harry’nin Kral Olması: Nostradamus’un ‘Adalar Kralı’nın “zorla kovulacağı” tahminine göre, bazıları bu kehanetin İngiltere’nin gelecekteki kralı olarak Prens Harry’ye işaret ettiğine inanıyor. Bu, mevcut varis olan Prens William’ın yerine Prens Harry’nin geçeceği anlamına gelebilir.

Daha Fazla İklim Felaketi: Nostradamus, “Kuru toprak daha da kavrulacak / Ve görüldüğünde büyük seller olacak” ifadeleriyle iklim felaketlerine dair öngörülerde bulundu. Ayrıca aşırı hava olayları ve dünya genelinde açlık konularına da değindi: “Haşere dalgası yoluyla çok büyük kıtlık.”

Yeni Bir Papa: Nostradamus’un tahminlerine göre, Papa Francis’in yerine “çok yaşlı bir Papa’nın ölümüyle / İyi yaşta bir Romalı seçilecek” şeklinde yeni bir Papa gelebilir. Papa Francis’in sağlık sorunları nedeniyle değiştirilmesi bekleniyor.

Yorumunuz

Your email address will not be published.