Dört yapım 2024’e mi ertelenecek?

Bloomberg’in bildirdiğine göre, Walt Disney Co., devam eden aktör ve yazar grevleri nedeniyle yılın geri kalanında gösterime girecek bazı filmleri ertelemeyi düşünüyor. Ancak bu tartışmaların henüz erken bir aşamada olduğu belirtiliyor.

Erteleme kararından etkilenecek filmler arasında Walt Disney Animation Studios‘un Kasım ayında piyasaya sürmeyi planladığı “Wish” ve üç Searchlight filmi bulunuyor. Bu filmler şunlardır: Yönetmen Yorgos Lanthimos’un Emma Stone’un başrolünde olduğu “Poor Things“, Taika Waititi’nin yönettiği ve Michael Fassbender’ın oynadığı “Next Goal Wins” ve Jonathan Majors’ın yönettiği “Magazine Dreams“. Bu filmlerin bu yıl vizyona girmesi planlanıyordu.

Resmi açıklama henüz gelmedi

Geçtiğimiz hafta Warner Bros. Discovery, “Dune Part Two” dahil olmak üzere bazı büyük filmlerini önümüzdeki yıla ertelemeyi planladığını açıklamıştı. Fakat her iki stüdyodan henüz resmi bir vizyon değişikliği açıklaması yapılmadı.

Disney, “Indiana Jones ve Kader Kadranı” ile “Küçük Deniz Kızı” filmlerinin beklenen gişe başarısına ulaşamaması nedeniyle kötü bir yaz sezonu geçirdi. Bu nedenle grev nedeniyle düşündüğü filmleri ertelemeye ek olarak, vizyon takviminde daha önce de değişiklikler yapmıştı. Ancak konuyla ilgili resmi açıklamaların henüz yapılmamış olması nedeniyle net bir planlama yapılmış gibi görünmüyor.

Yorumunuz

Your email address will not be published.