/

Günde 74 bin sterlin bağışlıyor

Dünyaca ünlü şarkıcı Elton John, hayır kurumlarına yaptığı bağışla dikkat çekiyor. “Sir” unvanına sahip şarkıcı, İngiltere’nin en cömert ünlüsü olarak anılıyor.

450 milyon sterlinlik bir servete sahip olan şarkıcı, sevdiği hayır işlerine günde 74 bin sterlin (yaklaşık 3 milyon lira) dağıtıyor; bu da saatte 3.082 sterlin, yani yılda 27 milyon sterlin anlamına geliyor.

Araştırmacılar, Sir Elton John’un bu bağış miktarı ile bir zamanlar listenin başında olan Harry Potter’ın yazarı JK Rowling’i geride bıraktığını belirtiyor. Rowling, saatte 3.060 sterlin bağışta bulunarak ikinci sırada yer alıyor. Formula 1 pilotu Lewis Hamilton ise üçüncü oluyor. Rakamlar oldukça yüksek görünse de Rowling’i ve Elton John’u ünlü milyarder Sir Chris Hohn geride bırakıyor. Hohn, hayır kurumlarına her saat başı 68.595 pound bağışlıyor.

Latest from Ajanda

Efes’in kayıp kapısı bulundu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Geleceğe Miras Sonsuz Efes’ projesi kapsamında Efes Antik Kenti’ndeki kazı çalışmaları devam

Kraliyet mühründe ilginç yazı

Kırıkkale’deki Büklükale kazı alanında, Japon arkeolog Doç. Dr. Kimiyoshi Matsumura liderliğindeki ekip tarafından bulunan Hitit kraliyet