/

Haydi kızlar, ‘Çizme’yi bir kez daha aşalım!

FIVB 2023 Milletler Ligi organizasyonunda Türkiye bugün çeyrek final mücadelesinde İtalya karşısına çıkıyor. Organizasyonun lig etabını dokuz galibiyet ve üç yenilgiyle tamamlayan ‘Filenin Şahaneleri’, 29 puanla üçüncü olmuştu. Çeyrek final turunda İtalya’yla eşlenen Ay-Yıldızlılar, rakiplerini lig etabında set vermeden mağlup etmişti. Yeni koçları Daniele Santarelli’yle ilk kez katıldıkları bu turnuvada Millilerin geride kalan mücadelelerinde özellikle Melissa Vargas, Ebrar Karakurt ve İlkin Aydın’ın performansları dikkat çekmişti.

Türkiye, bu gece saat 22.00’de oynanacak ve TRT Spor tarafından naklen yayınlanacak maçta ‘Gök Mavili’ rakibini geçerse yarı finalde dün gecen Japonya’yı 3-1 mağlup eden ABD’yle karşılaşacak. Dün ayrıca Almanya’yı 3-1 yenen Polonya da yarı finale yükseldi.

Lehlerin rakibi ise bu gece oynanacak Brezilya-Çin maçının galibi olacak. ‘Filenin Şahaneleri’ ilk kez 2018 yılında ‘Milletler Ligi’ adıyla düzenlenen organizasyonun ilk yılında ikincilik, 2019 ve 2022’de dördüncülük, 2021’de ise üçüncülük derecelerine ulaşmıştı. İtalya’nın bu yılki organizasyona ‘Son şampiyon’ unvanıyla katıldığını da belirtelim…

Yorumunuz

Your email address will not be published.