/

James Cameron’dan ‘Titanik’ itirafı

James Cameron‘un yönetmenliğini yaptığı, Kate Winslet ve Leonardo DiCaprio’nun başrollerini paylaştığı, Celine Dion’un unutulmaz şarkısıyla hafızalarda yer eden Titanik filmi, yıllar geçse de ilgi çekmeye devam ediyor.

Ünlü yönetmen, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda oyuncu kadrosunu nasıl belirlediğini anlattı ve Kate Winslet’ı başlangıçta kadroya almak istemediğini itiraf etti. Cameron, Titanik’te Winslet’ı kadroya dahil etme konusunda başlangıçta tereddüt yaşadığını söyledi.

O dönemde 22 yaşında olan Winslet, Titanik’ten önce Sense and Sensibility (1995), Jude (1996) ve Hamlet (1996) gibi edebi uyarlamalarda rol almıştı. Cameron, Winslet’ın “Korse Kate” olarak anıldığını hatırlatarak şunları söyledi: “O çok canlıydı. Odaya büyük bir özgüvenle gelmişti ve onda o yaşam kıvılcımı vardı.”

Latest from Ajanda

Efes’in kayıp kapısı bulundu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Geleceğe Miras Sonsuz Efes’ projesi kapsamında Efes Antik Kenti’ndeki kazı çalışmaları devam

Kraliyet mühründe ilginç yazı

Kırıkkale’deki Büklükale kazı alanında, Japon arkeolog Doç. Dr. Kimiyoshi Matsumura liderliğindeki ekip tarafından bulunan Hitit kraliyet