/

Mickey Mouse bu defa korkutacak

1 Ocak 2024 tarihi itibariyle kamu malı olan Mickey Mouse antikahraman olarak beyaz perdeye uyarlandı.

Korku filmi olarak çekilen “Mickey’nin Fare Kapanı (Mickey’s Mouse Trap)” filmin konusu lunaparkta çalışan Alex isimli bir gence arkadaşlarının doğum günü partisi yapmak istemesi ve aralarına sızan Mickey Mouse gibi giyinmiş bir katilin hikayesini anlatıyor.

Filmin yönetmeni Jamie Bailey yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Biz sadece eğlenmek istedik. Yani Steamboat Willie’nin Mickey Mouse’u insanları öldürüyor. Bu çok saçma. Bunu yaparken eğlendik ve bence bu da belli oluyor.”

“Mickey’nin Fare Kapanı” ile Mickey Mouse’un başına gelen iki yıl önce diğer ünlü çizgi film karakteri Winnie the Pooh’nun da başına gelmişti.

A.A. Milne’in orijinal Winnie the Pooh’su 2022’de kamu malı olmuş ve Winnie the Pooh, “Winnie-The-Pooh: Kan ve Bal (Winnie-The-Pooh: Blood & Honey)” filminde bir korku filmi karakteri haline gelmişti.

Pooh’nun yoldaşı Tigger da bu yıl kamu malı oluyor ve onun da yine bir antikahramana dönüşmesi bekleniyor.

“Winnie-The-Pooh: Kan ve Bal”, 2023’ün en kötü eleştirilerinden bazılarına hedef olmasına rağmen, 100 bin dolarlık bir bütçeyle dünya çapında 5,2 milyon dolar hasılat elde etmişti.

“Mickey’nin Fare Kapanı” için henüz bir vizyon tarihi verilmedi fakat söylentiler mart ayını işaret ediyor.

Yorumunuz

Your email address will not be published.

Latest from Sinema & TV