/

Onlar ‘Filenin en şahaneleri’…

Ve Türkiye, FIVB 2023 Milletler Ligi organizasyonundaki muhteşem yürüyüşünü kupayla ve ‘Dünya sıralamasında birincilik’ unvanıyla taçlandırmayı bildi. ‘Filenin Şahaneleri’ çeyrek finalde ‘Son şampiyon’ İtalya’yı 3-0, yarı finalde ev sahibi ABD’yi 3-1’ye geçtikten sonra finalde de Çin’i 3-1 mağlup ederek ‘Şampiyon’ ibaresini üzerine geçirdi.

Bu aynı zamanda Giovani Guidetti sonrası yerine gelen vatandaşı Daniele Santarelli yönetiminde katıldığımız ilk turnuvaydı ve genç koç, ayağının tozuyla bizleri en üst noktaya taşıyıverdi. Tabii bu sonuçta onun sihirli dokunuşu kadar Melissa Vargas’ın olağanüstü performansı, takımı oluşturan tüm halkaların muhteşem birlikteliği, Ebrar’ın, kaptan Eda’nın, Zehra’nın, Derya’nın, Elif’in, İlkin’in, oyuna dahil olan herkesin ama herkesin; Cansu’nun, Saliha’nın, Ayça’nın, hepsinin muhteşem gayretleri, her topa dokunma çabaları vardı, muazzam defansif anlayışımız vs. derken ‘mutlu son’a ulaşmayı bildik.

Sözün özü ‘Filenin Şahaneleri’ 2023 yazını, kendileri ve bütün Türkiye adına unutulmaz kıldılar. Onlara sonsuz teşekkürler. Ayrıca kadının hor görüldüğü, cinayetlere kurban gittiği, eğitiminin kısıtlandığı, erkek egemen kültürün her daim hâkim olduğu bir coğrafyada inanılmaz bir başarıya imza attılar ve adeta “Kadınlar vardır, kadınlar vardır, kadınlar her yerde”yi bir kez daha hatırlattılar. Neşeleri, enerjileri, duruşları ve başarılarıyla yazdıkları destanı daha

ileri seviyelere taşıdılar. Sağ olsunlar, var olsunlar…

Yorumunuz

Your email address will not be published.