/

Robert Downey Jr. yeniden Iron Man olmayacak

Marvel Studios Başkanı Kevin Feige, Vanity Fair ile yaptığı röportajda, 2019’daki “Avengers: Endgame”deki son performansının ardından Robert Downey Jr.’ın Iron Man karakterini yeniden canlandırma planlarının olmadığını açıkladı. Feige, bu kararı “O anıyı saklayacağız ve ona bir daha dokunmayacağız.” sözleriyle vurguladı.

Filmin yardımcı yönetmeni Joe Russo’ya göre, Downey Jr. bile “Avengers: Endgame” yeniden çekimlerini yapmak konusunda tereddüt yaşamıştı. Russo, “Çekimlerin son gününde zaten gözyaşları içinde veda etmiştik. Ona bunu yaptıracağımız son sefer olacağına dair söz verdik.” şeklinde konuştu.

Feige, geçmişte madde bağımlılığı nedeniyle hapis cezasına çarptırılan Downey Jr.’ın Marvel serisindeki Stark rolünü kazanabilmesi için destek olmuştu.

Downey Jr.’ın eşi ve yapımcı Susan Downey, kocasının role bağlı olduğunu ve yıllar içinde Stark’a benzer rolleri reddettiğini belirtti. 2018’de Downey Jr. ise Vanity Fair yazarı Anthony Breznican’a, kendisini karakterle karşılaştırma girişimlerini reddederek, “Ben o değilim, bunu size açıkça söyleyeceğim” demişti.

Yorumunuz

Your email address will not be published.