/

Taylor Swift ‘ders’ oluyor

Ünlü şarkıcı Taylor Swift’in etkisi artık sadece müzik dünyasını değil, aynı zamanda dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Harvard Üniversitesi’nin ders müfredatına da konu oluyor. “Taylor Swift and Her World” adlı ders, Swift’in hayatı, kariyeri ve hayran kültürünü ele alacak şekilde tasarlandı ve baharda başlaması planlanıyor.

Dersin içeriği, Swift’in müzikal etkisinin yanı sıra onun yolu üzerindeki diğer önemli kadın sanatçıları da inceleyecek. Dolly Parton gibi isimler, Swift’in kariyerine etkisi üzerinden ele alınacak.

Okulun İngilizce profesörü Stephanie Burt, dersin sadece entelektüel bir analiz olmayacağını, aynı zamanda Swift’in şarkılarındaki ilişkilerin de konuşulacağını açıkladı. Swift’in özel yaşamına dair şarkılar yazması, dersin içeriğinde ilişkiler üzerine odaklanmayı da beraberinde getiriyor.

Harvard Üniversitesi’nin yanı sıra, Florida Üniversitesi ve New York Üniversitesi gibi diğer önemli eğitim kurumları da Taylor Swift’in müzikal kariyerini ele alan dersleri müfredatlarına eklemiş durumda. Bu, ünlü şarkıcının sadece müzik dünyasında değil, aynı zamanda kültürel etkisiyle akademik dünyada da büyük bir ilgi gördüğünü gösteriyor.

Yorumunuz

Your email address will not be published.