“The Crown”daki kostümler açık artırmada

İngiliz Kraliyet Ailesi’ni merkezine alan drama dizisi “The Crown”, yayınlanan altıncı sezonun ardından sona ermişti. Şimdi dizide yer alan 450’den fazla ürün 7 Şubat’taki açık artırma öncesinde Bonhams’ta halka açık bir şekilde sergilenecek.

Sergilenen öğeler arasında, dizide merhum Prenses Diana’yı canlandıran Elizabeth Debicki’nin giydiği kostümler, Claire Foy’un birinci sezonda giydiği taç giyme töreni elbisesi, imparatorluk mantosu ve kırmızı taç giyme bornozunun bir kopyası yer alıyor.

Beşinci sezonda Debicki tarafından giyilen siyah omuzları açık bir elbisenin de açık artırmada yer alacağı tahmin ediliyor. Diana’nın “İntikam Elbisesi” olarak adlandırılan elbisenin fiyatı ise 305-457 bin TL (8.000-12.000 pound) arasında değişiyor.

Ayrıca dizide yer alan Buckingham Sarayı’nın dövme demir kapılarının kopyası 229-305 bin TL (6.000-8.000 pound) ve Downing Street 10 Numara’daki kapının yeniden canlandırılmış hali de 762 bin-1,1 milyon TL’ye (20.000-30.000 pound) mevcut.

Açık artırmadan elde edilecek gelir, İngiltere genelinde eğitim merkezleri bulunan Ulusal Film ve Televizyon Okulu’nda bir burs programı kurulmasına aktarılacak.

Yorumunuz

Your email address will not be published.

Latest from Ajanda

Efes’in kayıp kapısı bulundu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Geleceğe Miras Sonsuz Efes’ projesi kapsamında Efes Antik Kenti’ndeki kazı çalışmaları devam

Kraliyet mühründe ilginç yazı

Kırıkkale’deki Büklükale kazı alanında, Japon arkeolog Doç. Dr. Kimiyoshi Matsumura liderliğindeki ekip tarafından bulunan Hitit kraliyet