‘The Hunt for Gollum’un detayları belli oldu

Yeni detaylar, Warner Bros. tarafından yönetmenliği Andy Serkis’e, yapımcılığı Peter Jackson, Philippa Boyens ve Fran Walsh’a ait olan ‘Yüzüklerin Efendisi’ serisinin Gollum’a odaklanan yeni filmi ‘The Hunt for Gollum‘ hakkında ortaya çıktı.

Deadline, Jackson, Serkis ve Boyens ile ‘The Hunt for Gollum’ üzerine bir röportaj yapmak için bir araya geldi. Röportajda birçok ilginç ayrıntıya değinildi. Özellikle, site Gollum filminden “iki yeni filmden ilki” olarak bahsetti. Bu yıl yayınlanacak animasyon “The War of the Rohirrim”i bu ikili arasında saymıyor. Yani, önümüzde 1 değil, 2 yeni film olabilir.

Neden bu hikâye seçildi?

Chip dergisinin aktardığına göre, Jackson, neden bu hikâyenin seçildiğini açıklıyor. Jackson, “Gollum/Sméagol karakteri beni her zaman büyülemiştir çünkü Gollum insan doğasının en kötü yanını yansıtırken, Sméagol tarafının oldukça sempatik olduğu söylenebilir” dedi. Peter Jackson sözlerine şunları ekledi:

“Okuyucularla ve film izleyicileriyle aynı şekilde bağlantı kurduğunu düşünüyorum çünkü hepimizin içinde ikisinden de biraz var. Onun geçmişini gerçekten araştırmak ve yolculuğunun daha önceki filmlerde ele almaya vaktimiz olmadığı kısımlarını derinlemesine incelemek istiyoruz. Yolunun kiminle kesişeceğini bilmek için henüz çok erken ama Profesör Tolkien’den liderliğimizi alacağımızı söylemek yeterli.”

‘The Hunt for Gollum’da hangi karakterleri göreceğiz?

Serkis, Gollum’un tanıdık karakterlerle yollarının kesişebileceğini söylüyor ancak bu konuda detay vermiyor. Serkis, “Bu şu anda cevaplaması zor bir soru, çünkü tam olarak ne yaptığımızın ve hikâyenin bizi nereye götüreceğinin henüz başlangıç aşamasındayız” dedi. Ünlü yönetmen açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bu yüzden şu anda hiçbir şey söylemek istemiyorum. Demek istediğim, çok ham ve değişken ve tam anlamıyla çok erken durum senaryosu tartışmaları yapıyoruz ve karaktere ve onun yolculuğuna tam olarak nerede ve nasıl demir atacağımıza ve diğer karakterlerle ve tanıdığımız ve bilmediğimiz karakterlerle nasıl temas kuracağına dair fikirlerimiz var. O yüzden yine de bu noktada bizi takip etmek zorunda bırakacak herhangi bir şey söylemek istemem çünkü kelimenin tam anlamıyla her şey olabilir.”