/

Ünlü oyuncudan ‘Gandalf’ şartı

J.R.R. Tolkien’in kaleme aldığı kitaplardan uyarlanan ve Peter Jackson’ın yönetmenliğiyle tüm dünyada gişe rekorları kıran Yüzüklerin Efendisi serisine yeni bir film daha ekleniyor. Bu kez Andy Serkis’in canlandırdığı ‘Gollum’ karakterine odaklanacak olan filmde Ian McKellen’ın da yer alıp almayacağı merak konusu.

Warner Bros, geçen ay The Hunt for Gollum’u duyurduktan sonra, hayranlar Gandalf’ın da filmde görünebileceği yönünde teoriler üretmeye başladı. Ian McKellen, bu söylentilere The Times’a verdiği röportajda yanıt verdi. Gandalf’ın filmde yer alacağını duyduğunu belirten McKellen, “Senaryo yok, teklif yok, plan yok” dedi. Ancak 85 yaşındaki aktör, yaşına dikkat çekerek kabul ettiği projelerin son işi olup olmayacağını sık sık merak ettiğini de dile getirdi: “Ölümlü olduğunuzu görmek istiyorsanız, adres defterinize bakmanız yeterli. Ve bir senaryo geldiğinde ya da bir teklif geldiğinde, ‘Bu benim son işim olabilir’ diye düşünüyorsunuz.”

Filmin yönetmenliğini üstlenecek olan Andy Serkis ise konuyla ilgili olarak, “Evet sevgili dostlarım, Orta Dünya’nın olağanüstü ve eşsiz koruyucuları Peter, Fran ve Philippa ile birlikte bir kez daha bilinmeyene doğru yolculuğa çıkmanın zamanı geldi. Mike, Pam ve Warner Bros ekibinin yanı sıra WETA ve Yeni Zelanda’daki film yapımcılığı ailemiz de bu arayışta” şeklinde konuştu.