Venedik Film Festivali açılışı ‘Beterböcek’ ile yapacak

Dünyanın en eski uluslararası film festivallerinden biri olan Venedik Film Festivali için geri sayım başladı. 28 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin açılış filmi belli oldu. Venedik Film Festivali, sinemaseverleri Tim Burton klasiği “Beterböcek Beterböcek” ile karşılayacak.

Festival direktörü Alberto Barbera, “’Beetlejuice Beetlejuice’, Tim Burton sinemasının en ikonik karakterlerinden birinin uzun zamandır beklenen geri dönüşünü işaret ediyor. Bu, zamanının en büyüleyici auteur’lerinden birinin olağanüstü vizyoner yeteneğinin ve ustaca hayata geçirilmesinin de mutluluk verici bir teyididir. Venedik Bienali, yaratıcı hayal gücünün şaşırtıcı salınımını ve halüsinasyon ritmini harekete geçiren bir eserin dünya prömiyerine ev sahipliği yapmaktan onur ve gurur duyuyor” dedi.

Venedik’in konuğu olmaktan memnun olduğunu belirten Burton, “Çok heyecanlıyım. Bu filmin dünya prömiyerinin Venedik Film Festivali’nde yapılması benim için çok anlamlı” dedi.

“Beterböcek Beterböcek” adlı devam filmine dönen tek isim Burton değil. Orijinal kadroda Beterböcek karakterini canlandıran Michael Keaton rolüne geri dönerken, Winona Ryder ve Catherine O’Hara da Lydia Deetz ve Delia Deetz rollerini yeniden canlandıracak. Monica Bellucci, Jenna Ortega, Willem Dafoe ve Justin Theroux ise kadroya yeni katılan isimler arasında yer alıyor.

“Beterböcek Beterböcek”, 6 Eylül 2024’te vizyona girecek.

Latest from Sinema & TV