/

Yarım milyar dolar borcu varmış

“Popun Kralı” Michael Jackson‘ın hayatını konu alan “Michael” filmi için heyecanla beklenirken, ünlü şarkıcı hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. People dergisinin elde ettiği mahkeme belgelerine göre, 50 yaşında hayatını kaybeden Michael Jackson’ın 500 milyon dolar borcu olduğu ortaya çıktı.

25 Haziran 2009’da yaşamını yitiren Jackson, ölümünden bir gün önce “This Is It” adlı turnesinin kıyafet provasındaydı. Bu turne ile müziğe dönüş yapmayı planlayan şarkıcı, Londra’daki O2 Arena’da 50 konser vermeyi hedefliyordu. Ancak turne başlamadan hayatını kaybetti.

Jackson’ın turne hazırlığı sırasında aşırı harcamalar yapmaktan kaçınmadığı ifade edildi. Mahkeme belgelerine göre, Jackson’ın mirasından elde edilen paranın hukuki hizmetler ve diğer masraflar için tazminat olarak kullanılması talep edildi. Ayrıca, Jackson’a birçok eyalet ve ülkede dava açılmıştı. Dosyada, 65’ten fazla alacaklının dava açtığı ve bunun daha fazla davaya yol açtığı belirtiliyor. Ancak, davaların çoğunun uzlaşma ile sona erdiği kaydedildi.

Latest from Ajanda

Efes’in kayıp kapısı bulundu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Geleceğe Miras Sonsuz Efes’ projesi kapsamında Efes Antik Kenti’ndeki kazı çalışmaları devam

Kraliyet mühründe ilginç yazı

Kırıkkale’deki Büklükale kazı alanında, Japon arkeolog Doç. Dr. Kimiyoshi Matsumura liderliğindeki ekip tarafından bulunan Hitit kraliyet