/

Wimbledon’da ‘Kuşak çatışması’ finali!

Tenis dünyasının en prestijli organizasyonu Wimbledon’da erkekler kategorisinde ‘Şampiyon’ bugün belli oluyor. Türkiye saatiyle 16.00’da başlayacak ve TRT Spor’dan naklen yayınlanacak mücadele aynı zamanda bir ‘kuşak çatışması’na sahne olacak. Zorlu mücadeleler sonucu finale yükselen ikiliden ‘Dünya Bir Numarası’ unvanına sahip Carlos Alcaraz 20 yaşında ve bugün kariyerindeki ilk Wimbledon şampiyonluğu için korta çıkacak. Rakibi Novak Djokovic 36 yaşında ve deneyimli Sırp raket üst üste beşinci ‘Wimbledon şampiyonluğu’nu kazanmak için mücadele edecek. Djokovic ayrıca bu yıl Avustralya Açık finalinde Stefanoz Tsitsipas’ı, Fransa Açık finalinde de Casper Ruud’u yenerek şampiyon olmuştu. Dolayısıyla bugün Londra’da çim kort zaferine de ulaşarak ‘Hat-trick’ yapma peşinde… İki raket son olarak 2023 Fransa Açık yarı finalinde karşı karşıya gelmiş, Sırp raket İspanyol meslektaşını dört set sonucu mağlup etmişti.

Novak Djokovic bugüne kadar Wimbledon’da sekiz kez final oynadı ve yedisinden ‘Şampiyon’ unvanıyla ayrıldı. Tek mağlubiyeti 2013’te Andy Murray’e karşıydı ve bu sonuç, onun Wimbledon Merkez Kortu’nda aldığı son yenilgiydi.

Carlos Alcaraz’ın yakın geleceğin en parlak raketi olacağına mutlak gözle bakılıyor. Bugünkü maçın bu süreci hızlandırmak açısından da önemi var; yani yukarıda da belirttiğimiz gibi saat 16.00’da bizleri bir ‘kuşak çatışması’ da bekliyor.

Yorumunuz

Your email address will not be published.