Gerçek ‘Squid Game’ yarışmacılara ne kadar verdi?

Squid Game: The Challenge‘dan bir yarışmacı, realite şovda yer almak için kendisine ödenen ücreti açıkladı. Yarışmanın final bölümü 6 Aralık’ta yayınlanacak.

Netflix’in popüler Güney Kore yapımı dizisi, milyonlar kazanmak için hayatlarını riske atan 456 yarışmacıyı konu alarak bir yarışmaya dönüştü. Nakit ödülün 4,56 milyon dolar olacağını öğrenen 100 binden fazla kişi, yarışmaya katılmak için başvuruda bulundu.

Ancak, elenen yarışmacılardan Radhika Srinivasan, TikTok’taki bir takipçisinin sorusu üzerine yarışmaya katılmak için hiçbir ücret almadığını açıkladı. Srinivasan, “Sıfır. Sıfır sterlin, sıfır dolar, sıfır rupi, sıfır yen, sıfır peso. Sıfır. Kelimenin tam anlamıyla sıfır!” dedi.

Radhika Srinivasan, sözlerine ekleyerek, “Ya hep ya hiçti ve bize gerçekten orada olmamız için hiçbir şey ödenmedi. Riskler ve sonuçlar çok ağırdı. İşin ucunda 4,65 milyon dolar vardı” ifadelerini kullandı.

Ancak, Srinivasan, şirketin tüm katılımcıların seyahat masraflarını karşıladığını belirtti. “Size söyleyeceğim şey, prodüksiyonun tüm ulaşımı, yani Londra’ya gelmek için tüm uluslararası uçuşları karşıladığı” dedi. “Londra’dan çok uzakta yaşamıyorum ama taksi, tren, mekana gitmek ve eve dönmek için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi organize ettiler. Bize verdikleri kıyafetlerle, tuvalet malzemeleri ve temel ihtiyaçlarla dolu bir çantayla oraya gittik. Diş fırçası, diş macunu, kontak lenslerim vardı. İhtiyacım olan tek şey buydu. Ve sanırım ortak travmalarla ayrıldık.”

Yorumunuz

Your email address will not be published.