/

John Lennon’ın son sözleri neydi?

Apple TV+’ın yeni belgesel dizisi ‘John Lennon: Murder Without a Trial‘, 8 Aralık 1980’de Mark David Chapman tarafından vurulan ünlü şarkıcı John Lennon’ın trajik ölümünü ve olayın detaylarını keşfe çıkıyor. Binanın resepsiyonunda çalışan Jay Hastings, Lennon’ın son anlarını anlatarak, o gece yaşananları gözler önüne seriyor.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, , Jay Hastings, New York’taki Dakota binasının resepsiyonunda çalışan 40 yaşındaki Lennon’ın eşi Yoko Ono ve oğlu Sean Ono Lennon ile birlikte yaşadığı belirtildi. Belgeselde Hastings, Lennon’ın koşarak yanından geçtiğini ve “Vuruldum” dediğini söylüyor. O anki korkunç manzarayı şu sözlerle anlatıyor: “Ağzından kan geliyordu. Öylece yere yığıldı. Onu kısmen sırt üstü yatırdım ve gözlüklerini çıkarıp masanın üzerine koydum. Yoko ‘Ambulans çağırın, ambulans çağırın, ambulans çağırın’ diye bağırıyordu.”

Tanık olan bir taksi şoförü olan Richard Peterson da Dakota binasının önünde park halindeki aracında otururken yaşanan silahlı saldırıyı anlatıyor. Peterson, o anları şu şekilde dile getiriyor: “Lennon içeri girerken bir genç ‘John Lennon’ diyor. Tıknaz bir adamdı. Taksimin ön camından ona bakıyorum. Ona ateş etmesini izliyorum. Bu adam az önce John Lennon’ı vurdu. Film çektiklerini sandım ama ışık, kamera ya da başka bir şey görmeyince durumun farkına varıp ‘Hey, bu film değil’ dedim.”

Üç bölümden oluşacak belgesel, Lennon’ın cinayetinin şok edici detaylarını ortaya çıkaracak ve şarkıcının yakın arkadaşlarından bazıları ile Chapman’ın savunma avukatları, psikiyatristleri, dedektif ve savcılarıyla yapılan röportajları içerecek.

Yorumunuz

Your email address will not be published.