PROF. DR. AKIN YÜCEL
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik 
Cerrahi Uzmanı

Merhaba,

Hayata iyi ki geldiğimizi düşündüren, en güzel anılarımız olarak aklımıza gelenlerin pek çoğu işle ilgili değil. İşimiz, bence bize bu güzel anları armağan eden bir araç olduğu zaman anlamlı. Ama bu gerçeği bilsek de çalışma girdabına kapılıyor, bu rutinden çıkamıyoruz. Üstelik küçük molalar verebilecek, bu kadar çalışmadan ya da kazanmadan yaşayabilecekken de yapamıyoruz. Alışkanlığın görünmez zincirlerini kırmak için kendimizi zorlayıp sıkıştırmak, yeni sulara kulaç atmak gerekiyor. Yayıncılık; çok okumak, araştırmak, bunu yaparken eğlenmek demekmiş, zaten isteğim buydu, dergimiz bu niyetle doğdu. 

Vega; kutup yıldızı olarak keşfedilen, parıltısıyla güneşi üzerine çeken ve ömrünü yine kutup yıldızı olarak tamamlayacak bir yıldız. Bu yolculuk hikayesi hoşumuza gitti. Hikayeler, hatırda kalmak için önemlidir. Vega da bizim hikayelerimizi, sevdiklerimizi, merak ettiklerimizi anlatsın istedik. 

Öğrenmek ve öğrendiklerimi paylaşmak en büyük motivasyon kaynaklarımdan biri oldu hep. Mesleki eğitimleri çok sevsem de insan başka sularda da yüzmek, daha doğrusu yüzebildiğini görmek, doktor kimliği harici neyse öyle de bilinmek istiyor. 

Dergi bunun için mükemmel bir alan.. Yetenekli bir partnerle çalışmaksa ayrı bir keyif. Vega’yı projelendiren, basın tecrübesini ve entelektüel birikimini Vega’ya yansıtan Aslı Delikara’ya ve emeği geçen tüm yazar ve tasarımcılara teşekkür ederim. 

Vega’yla, gündemde olanla kıyıda köşede kalmış güzellikleri buluşturmak istedik. İyilik, sağlık, güzellik, estetik, psikoloji… Ve moda, tarih, sanat, cinsellik, gastronomi, hayvanlar dünyası… Elbette tümü bu sayıya sığmadı ama hepsine yerimiz, hevesimiz var.  Emek verdiğimiz bir işi kalıcı kılmak için, kağıdın albenisinden kopamadığımız için, basılı işleri daha değerli gördüğümüz için dergimiz dijital değil basılı formda olacak. Eğer kahvenizi içerken keyfinizi bizim sayfaları çevirmek tamamlıyorsa, yeni bir bilgiyi dağarcığınıza ekleyebildiysek, Vega yeryüzünde de yerini bulmuş demektir.
Sağlıcakla kalın…


Yorumunuz

Your email address will not be published.