Badem göz nedir?

BADEM GÖZ AMELİYATI (KANTOPLASTİ) İLE DAHA GENÇ VE ETKİLEYİCİ BAKIŞLAR

Badem göz ameliyatı nedir? Badem göz ameliyatı olarak isimlendirilen kantopeksi işlemi, gözlerin dış kenarlarının yükseltilerek gözlere daha çekik bir görünüm kazandırmayı amaçlar. Beraberinde sıklıkla üst göz kapağı estetiği de yapılır. Hasta, bu ameliyat ile bakışlarına genç, taze ve çekici bir dokunuş kazandırabilir.

Kantopeksi-Kantoplasti ile aynı şey mi? Bu isimler badem göz ameliyatının tıbbi adlarıdır. Badem göz bu işlemi tanımlayan jenerik bir isimdir.

Nasıl yapılır? Üst göz kapağının dış kısmından yapılacak küçük bir kesiden girilerek göz kenarları yukarıya asılır. Beraberinde kaş kaldırma, şakak germe gibi işlemler de yapılacaksa saçlı deriden girilir.

İşlem ne kadar sürer? Yaklaşık yarım saat sürer ve lokal anestezi altında yapılabilir. İlave başka işlemler yapılacaksa genel anestezi ya da sedasyon tercih edilir.

Hangi işlemler ile kombine edilir? Aynı seansta göz kapağı estetiği, kaş kaldırma ve şakak germe ameliyatları gerçekleştirilebilir.

Riski var mı? En önemli sorun gerekmeyen genç hastaların göz kenarlarının aşırı yükseltilmesi ve doğal olmayan, itici görünümlerin ortaya çıkması. Bunun dışında, simetrinin sağlanamaması, tek tarafta dikişlerin gevşeyip asimetri yaratması, belirgin iz kalması sayılabilir.

Tekrar gerekir mi? Kontopeksi/kantoplasti işlemleri oldukça etkili ve uzun ömürlü sonuçlar sunar. Ancak yaş alma ve hastanın cilt elastikiyetine bağlı olarak göz çevresinde sarkmalar yaşanabilir ve işlemin tekrarlanması gerekebilir.

Gözler doğal görünür mü? İşlem sonrası göz kenarında belirgin iz kalmaz. Ayrıca göz yapısı yaklaşık 1 ay içerisinde oturur ve doğal bir görünüm kazanır.

Daha fazla bilgi almak için https://www.akinyucel.com/goz-cevresi-estetigi-blefaroplasti/ linkini ziyaret edebilir, (0535) 620 70 01 ve (0212) 236 12 92 no’lu telefonlardan kliniğimizi arayabilir, info@akinyucel.com’dan bize yazabilirsiniz.

Yorumunuz

Your email address will not be published.