Face lift nedir?

YÜZ GERME AMELİYATI: FACE LIFT HAKKINDA

Face Lift; üst, orta ve alt olmak üzere tüm yüz bölümlerinin aynı anda gençleştirildiği, kapsamlı bir operasyondur. Operasyonla, tam yüz germenin dışında, göz kapağı cerrahisi, yağ enjeksiyonları da yapılır hatta gerekli görülürse, cilt soyma işlemi de tüm bunlara eklenir.

Uygun aday kimlerdir? Genellikle 50 yaş üzerine kişiler için uygun olan Face Lift ameliyatlarında hedef radikal bir gençleşme hali sağlamak ancak bir yandan da hastanın özgün görünümünden sapmadan, doğal ve sağlıklı bir yüz elde etmektir.

Ameliyat ne kadar sürer? Endoskopiyle mi yapılır? Yaklaşık üç saat süren – göz kapağına da müdahale edilecekse beş saate de çıkabilir – ameliyatlarda, germe ve kaldırma işlemleri kesiler ya da endoskopi yardımıyla yapılır.

Uygulama öncesi nelere dikkat etmek gerekir? Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, tam yüz gençleştirme işlemlerinde de ameliyattan üç hafta öncesinde aspirini ve sigarayı kesmek gerekir. Son bir haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak yerine olur. Ameliyat sonrası, şişlik ve morluklar görülse de ağrı hemen hemen hiç olmaz.

Ameliyatsız Face Lift olur mu? Sonuçlar kalıcı mı? Son zamanlarda, dolgu, botoks ve diğer pek çok yöntemle yüz gençleştirme işlemleri yapılsa da, en radikal sonuç Face Lift ile alınır. Bu işlemin önemli bir avantajı da sonuçlarının kalıcı olmasıdır.

Kaç yaş gençleştirir? Bir kişinin kaç yaşında göründüğünü tam olarak söylemek, boyu ya da kilosu gibi ölçmek mümkün değildir. O yüzden bu sorunun da net bir yanıtı yoktur. Ama yine de en az 10 – 15 yaş gençleşme sağlayacağı söylenebilir.

Daha fazla bilgi için https://www.akinyucel.com/tam-yuz-genclestirme-face-lift/ linkine tıklayabilir, (0535) 620 70 01 ve (0212) 236 12 92 no’lu telefonlardan kliniğimizi arayabilir, info@akinyucel.com’dan bize yazabilirsiniz.

Yorumunuz

Your email address will not be published.