Bişektomi nedir?

  • Yanakları inceltmek, dolgunluğunu azaltmak amacıyla, bu bölgede bulunan yağ yastıkçıklarının cerrahi olarak çıkarılması işlemine Bişektomi denir.
  • Basında sıkça ‘Hollywood Yanağı’ adıyla yer alır. Yeni bir işlem değildir, plastik cerrahlarca yıllardır uygulanmaktadır.
  • Bu işlem, yüzün estetik olarak inceltilmesi amacıyla yapılır. Bişektomi ile yanaklar biraz daha çökük bir görünüm kazanır, elmacık kemikleri ve yüz hattı belirginleşir.
  • Bu işlem bir yanak inceltme uygulamasıdır. Yanak bölgesindeki yağ yastıkları ağız içerisinden yapılan küçük bir kesi ile alınır. Lokal anestezi ile yapılan operasyon, hastalarda herhangi bir ağrıya sebep olmaz, işlem sonrası aynı gün içerisinde taburcu olabilirler.
  • Hastanın Bişektomi sonrası ilk 3 güne dikkat etmesi gerekir. Kanama riski bulunan bu dönemde yumuşak besinleri tercih etmeli, soğuk içecekler içmelidir. Doktorun belirlediği beslenme programına uyulmalıdır. İltihaplanma ile karşılaşılmaması içinse hasta ağız hijyenine özen göstermelidir.
  • Bişektomi için her kişi uygun hasta değildir, sadece yanakları kalın, bu nedenle yüzü şişman görünen kişiler için uygundur. Zira yaşla birlikte yağ dokusu azalır ve yüzdeki yağ dokusu alınırsa kişi ileride yüzü çökük, olduğundan yaşlı görünür. Yüz şeklinin tam olarak oturması kişilerde 25 yaşını bulabilir. Bu nedenden ötürü Hollywood Yanağı Estetiği yani Bişektomi 25 yaşından büyük kişilere uygulanmalıdır.

*Bişektomi (Hollywood Yanağı) hakkında daha detaylı bilgi için https://www.akinyucel.com/bisektomi-yanak-inceltme/ linkini ziyaret edebilir, (0535) 620 70 01 ve (0212) 236 12 92 nolu telefonlardan kliniğimizi arayabilir, info@akinyucel.com’dan bize yazabilirsiniz.

Yorumunuz

Your email address will not be published.