Otolog dolgu nedir?

OTOLOG DOLGUYU TANIYALIM

Otolog Dolgu nedir ve çeşitlerine girmeden önce “Otolog”un bir tanımı yapmakta fayda var. Çünkü tanım olası bütün işlemlerin kısa bir özetini içeriyor. Otolog; kendi vücudunuzdan alınan hücre ya da dokular kullanılarak size bir işlem yapılması demektir. Otolog Dolgu ise vücudun herhangi bir bölümünden yağ dokusu alındıktan sonra alınan yağın çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra planlanan bölgelere enjekte edilmesidir.

İşlemden geçirilen kök hücre bakımından zengin yeni formdaki yağ hücreleri, verilen bölgede yaşamaya devam eder ve kök hücrelerin dönüşümü ile yeni oluşan hücreler sağlar. Eğer nakledilen yağların uyumu başarılı olur ise yağ hücreleri o bölgedeki diğer cilt altı yağ dokusu ile birleşir ve kişinin kendi dokusuna dahil olur.

Yenileyici etkiyi verilen kök hücreler sağlar. Ciltte genel bir gençleşme ve tazelenme olur. İncelmiş olan cilt dolgunlaşır, kurumuş cilt nemlenir, ince kırışıklıklar ve lekeler azalır.

Bu etki sayesinde yüz konturu değiştirilir ve derin çizgiler doldurulur. Elmacık kemikleri, dudaklar, çene ucu ve çene konturu bu etki ile düzeltilir. Kaş kenarları belirginleştirilir, göz çevresi doldurulur.

Otolog dolgu işlemi yaklaşık 30 dakika sürer ve genel ya da lokal anestezi altında steril bir ortamda uygulanır. İşlemin sonuçları kısa sürede fark edilir. Kişinin kendi yağ dokusundan alınan kök hücrelerden faydalanıldığı için doğal bir gençleşme elde edilir.

Yorumunuz

Your email address will not be published.