Jinekomasti nedir?

JİNEKOMASTİ (ERKEKTE MEME BÜYÜMESİ) NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Erkeklerde meme dokusunun büyümesine Jinekomasti adı verilir. Bu durum genetik sebeplerden, kullanılan bazı ilaçlardan, hormonlardaki düzensizlikten kaynaklanabilir.

Erkeklerde yağ ve meme dokusunun normalden fazla olması belli bir yaşa kadar tolare edilebilir. Ergenlik döneminde görülen jinekomasti sorunları büyük ölçüde kendiliğinden kaybolacaktır.  Ancak meme büyümesi yağ dokusunun fazlalığından kaynaklanıyorsa, bu sorun için ancak cerrahi müdahaleyle çözülebilir. Basit bir liposuction işlemi, bu sorunu kalıcı olarak çözer.

İşlemde ihtiyaç duyulursa fazla yağ dokusuyla birlikte, varsa fazla meme dokusu çıkarılır ve meme derisi toparlanır.

Jinekomasti, gelişimini tamamlamış, hormonal bozukluğu olmayan, ameliyat olmaya engeli bulunmayan her erkeğe yapılabilir. İşlem ertesi ağrı ve acı pek hissedilmez. 1-2 saat süren ameliyattan sonra hastalar aynı gün evlerine dönebilir, 2 gün sonra işbaşı yapabilir.

Bu işlem bir plastik cerrahi işlemidir, plastik cerrahlar tarafından ve hastane ortamında yapılır. Hasta memnuniyeti oldukça yüksek olan Jinekomasti ameliyatı sonuçları uzun yıllar korunur, hasta kilo kontrolü yaptığı sürece yeniden bir operasyona ihtiyaç duyulmaz.

https://www.akinyucel.com/jinekomasti-2/ llinkinden jinekomasti hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorumunuz

Your email address will not be published.