Liposhaping nedir?

LIPOSHAPING VE UYGULAMA ALANLARI

Liposhaping nedir? Liposhaping vücuttaki yağ dokusunun vakum yardımı ile alınması ve gerekli bölgelere aktarılmasını kapsayan bir vücut şekillendirme uygulamasıdır.

Nasıl uygulanır? Liposhaping uygulamasının ilk aşaması liposuction, yani belirlenen bölgelerdeki fazla yağların alınmasıdır. Bu yağlar ameliyathane ortamında alınır, süzme ve yoğunlaştırma gibi işlemlerden geçirilerek, hastanın daha önce belirlenen bölgelerine verilir.

Hangi bölgeler için uygundur? Bu işlemde yağlar genellikle basen, bel çevresi, karın ve sırttaki fazlalıklardan alınır. Kalçalar, bacaklar ve memelere hacim ve şekil kazandırmak için enjekte edilebilir.

Liposuction’dan farkı nedir? Liposuction, belli bölgelerde biriken yağların vücuttan çıkartılmasıyla bölgesel zayıflamaya yardımcı olur. Liposhaping işleminde ise alınan yağ dokuları, çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra vücut şekillendirme amacıyla kullanılır.

Liposhaping ile kilo vermek mümkün mü? Liposhaping uygulamasının ilk adımı olan liposuction kilolu hastalarda da yapılabilir. Ancak burada amaç hastayı zayıflatmak değil, daha formda bir vücut görünümü sağlamaktır.

Liposhaping hangi hastalar için uygundur? Liposhaping için en uygun hastalar, ideal kilosuna yakın ancak vücudunun belli kısımlarında yağ birikmeleri olan hastalardır. Bu işlem kilolu kişilere de yapılabilir ancak uygulama öncesi hastanın ideal kilosuna kavuşması ve bunu sürdürebiliyor olması, Liposaping sonuçlarının kalıcılığı açısından önemlidir.

Daha fazla bilgi için: https://www.akinyucel.com/yag-sekillendirme-cerrahisi-liposhaping/ linkini ziyaret edebilir, (0535) 620 70 01 ve (0212) 236 12 92 nolu telefonlardan kliniğimizi arayabilir, info@akinyucel.com’dan bize yazabilirsiniz.

Yorumunuz

Your email address will not be published.