Somon DNA nedir?

Somon DNA somon balığından elde edilen bir mezoterapi ürünüdür. İçeriğindeki maddeler ciltte hücre yenilenmesini sağlar ve birçok cilt sorununun tedavisine yardımcı olur.

SOMON DNA’NIN DOLGUDAN FARKI NEDİR?

Bu işlemin hiçbir şekilde hacim artırıcı özelliği yoktur, amaç cilt kalitesini artırmaktır.

SOMON DNA ETKİSİNİ NASIL GÖSTERİR?

Somon DNA; cildin yapısında bulunan kolajen düzeyini artırarak ona elastikiyet kazandırır. Böylece yıpranmış ciltlerin kendini kısa sürede toparlamasını sağlar. Yaşlanma belirtilerini geciktirir, cildin sıkılaştırır ve toparlanmasına yardımcı olur. Ciltteki etkisi çoğunlukla ilk uygulamadan itibaren fark edilir.

SOMON DNA NASIL UYGULANIR,KAÇ SEANSTIR?

Somon DNA, ince uçlu enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Uygulama yaklaşık 10 dakika sürer. Cildin durumu ve ihtiyacına göre 1-3 haftalık aralıklarla 5 seansa kadar uygulanabilir. Uygulamaların etkinliği 1 yıl kadar sürer.

SOMON DNA’NIN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Somon balığından elde edilen polinükleotidlerin alerji risk düşüktür. Somon DNA uygulamalarının yan etkisi yok denecek kadar azdır. Cildin reaksiyon gösterme riskine karşı ilk uygulama yapıldıktan sonra bir süre beklenmesi faydalı olacaktır.

Yorumunuz

Your email address will not be published.

Latest from Prof. Dr. Akın Yücel Cevaplıyor

Tüm yönleriyle yüz germe

Gururla söylenebilir ki kozmetoloji- plastik cerrahi olanakları, tıbbın gelişmesi, insanların yaş kavramına ve yaşlılığa bakışının değişmesi

Otolog dolgu nedir?

Otolog; kendi vücudunuzdan alınan hücre ya da dokular kullanılarak size bir işlem yapılması demektir. Otolog dolgu

Masseter botoksu nedir?

Diş sıkma tedavisinde botoks, alt çene bölgesinde yer alan masseter kasına uygulanır. Diş gıcırdatmanın neden olduğu

Jinekomasti nedir?

Erkeklerde meme dokusunun büyümesine jinekomasti adı verilir. Bu durum genetik sebeplerden, kullanılan bazı ilaçlardan, hormonlardaki düzensizlikten

Bişektomi nedir?

Yanakları inceltmek, dolgunluğunu azaltmak amacıyla, bu bölgede bulunan yağ yastıkçıklarının cerrahi olarak çıkarılması işlemine bişektomi denir.